Kartingai + Autodromas + Šiauliai – naujas sezonas, naujos galimybės! 

Šiaulių darbo rinkos mokymo centras pradėdamas naujų, 2022 metų profesinio mokymo, profesinės reabilitacijos, socialiai atsakingų renginių organizavimo ir automobilių sporto renginių rėmimo sezoną, pristato naują paslaugą mokymo centro autodrome.  

Jonkus Photography

KARTINGAI

Kartingas – viena autosporto lenktynių rūšių, kai lenktyniaujama mikrolitražiniais, keturračiais automobiliais – kartais (anksčiau vadinti gokartais). (Šaltinis Vikipedija)

Dažniausiai lenktyniaujama specialiai paruoštose trasose – kartodromuose, kurie gali skirtis savo sudėtingumu, ilgiu, pločiu, posūkių kiekiu ir pan.

Paprastai trasa būna maždaug 1000–1200 m ilgio ir 4–8 m pločio (pagal kitus šaltinius 600–1800 m ilgio, 8–12 m pločio), danga lygi ir kieta.

Sportininkų tarpe kartingo sportas laikomas pirma pakopa į aukštesnį autosporto lygį. Pavyzdžiui, dauguma dabartinių Formulės 1 pilotų vaikystėje iš pradžių lenktyniavo kartinge. Taip pat kartingo sportas vadinamas viena pigiausių autosporto rūšių.

Kartingai labai skiriasi ne tik išvaizda, bet ir greičiu. Vadinamieji superkartai gali pasiekti maksimalų 250 km/val. greitį, o pramogai naudojami paprasti kartai apriboti važiuoti iki 25 km/val. greičiu. Tokio tipo kartų trasos Lietuvoje rengiamos ne tik įprastose miesto aikštelėse, bet ir prekybos centrų aplinkoje.

Kartingo tėvu ir atradėju vadinamas Art Ingels, kuris dirbdamas „Kurtis Kraft“ kompanijoje 1956 m. sukonstravo pirmąjį kartą. Tais pačiais metais įkurta Tarptautinės automobilių federacijos Kartingo komisija (CIK-FIA).

Jonkus Photography

PARTNERIŲ PATIRTIS

Užsiiminėti kartingo sportu vaikai gali sulaukę 6 metų. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikia taip vadinamos kartingo „mokyklėlės“, kuriose vaikai yra supažindinami su technika ir kartingo sporto specifika. Taip pat galima kreiptis į kartingo sporto klubus, kurie veikia daugelyje Lietuvos miestų. Sėkmingai išklausę teorinę dalį, vaikams yra suteikiama galimybė pasivažinėti su tikrais sportiniais kartais.

Vaikai, priklausomai nuo jų amžiaus, dalyvauti varžybose pradeda Mikro arba Mini 60 klasėse, tai yra būtina, siekiant gerų rezultatų ir karjeros kartingo sporte ateityje, nes čia įgyjama didžiausia patirtis bei suvokiama lenktynių ir technikos specifika. Vėliau vaikai pereina į vis galingesnes klases ir tampa patyrusiais lenktynininkais ir gerais vairuotojais keliuose.

Užsiiminėdami kartingo sportu, jaunimas įgyja gerus vairavimo įgūdžius, savikontrolės bei disciplinos. Jaunieji vairuotojai supranta, kad net mažiausia klaidelė už vairo, gali labai brangiai kainuoti ir nesvarbu kas tai – kartingai ar automobiliai.

Šiaulių darbo rinkos mokymo centras kartu su Baltic Karting Academy ir Lietuvos kartingo federacija savo autodromo trasoje organizuoja ir vysto edukacinius – sporto projektus, kurių tikslas populiarinti kartingo ir automobilių sportą Lietuvoje organizuojant mono klasės varžybas ir stovyklas vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

2022 Šiaulių darbo rinkos mokymo centro kalendoriaus iliustracija

„Jeigu norite azartiškai ir įsimintinai švęsti gimtadienį, autodromas – puikus pasirinkimas, kad jubiliatas ir jo svečiai nuo mažiausio iki vyriausio nenuobodžiautų ar net išmoktų ko nors naujo. Įmonių darbuotojų šventės ir kiti Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome vykstantys renginiai – puiki galimybė, pabūti drauge ir atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių.“ – žurnalui „Keturi ratai“ (Skaitykite „Keturi ratai“ 2022 sausis-vasaris Nr. 1-2 (375)) pasakojo „Kartingai Autodrome“ projekto sumanytojas ir kuratorius, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Audrius Adomaitis.

Apie autorių /

Portalas „Miesto Naujienos“ tai sistema, suteikianti Lietuvos Respublikos gyventojams daugiau galimybių būti informuotiems, koncentruojant skirtingų valstybinių ir privačių įstaigų bei įmonių informaciją vienoje vietoje, leidžianti susipažinti su reikiamų technologijų bei ryšių tarnybų galimybėmis, didinančiomis Lietuvos Respublikos gyventojų dalyvavimą parengiant ir skleidžiant suprantamą, objektyvią, tikslinę informaciją.

Palikti atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas skelbiamas nebus.

Start typing and press Enter to search