Į dešimtuką pasaulio čempionate patekusi Modesta Morauskaitė: „Mano vieta tarp stipriausių“

„Galbūt vieta džiaugsiuosi truputėlį vėliau, kada aprims emocijos“, – po pasirodymo 400 m rungties pusfinalyje ištarė Modesta Morauskaitė.

Belgrade (Serbija) vykstančiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Lietuvos bėgikė pateko į geriausiųjų dešimtuką, tačiau dėl to džiaugsmu netryško: nuo patekimo į finalą ją skyrė vos 0,19 sekundės. 400 m M.Morauskaitė įveikė per lygiai 52 sek., pasiekusi antrą rezultatą šalies istorijoje. Šiemet jos pačios pasiektas Lietuvos rekordas lygus 51,63 sek.

„Kojose buvo daugiau nei tiek, kiek subėgau šiandien pusfinalyje – rezultatą lėmė taktika ir mokėjimas bėgti uždarose patalpose. Šis čempionatas buvo tikrai puikus, puiki pamoka, kuri parodė, kad aš sugebu kovoti su pačiomis stipriausiomis ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Galėjau įrodyti, jog esu rimta konkurentė 400 m distancijoje“, – komentavo M. Morauskaitė.

Teisę dalyvauti finale iškovojo trys greičiausiai 400 m įveikusios antro pusfinalio dalyvės. Po pirmų 200 metrų lietuvaitė bėgo ketvirta, o finišo tiesiojoje nusileido už finalo borto taip pat likusiai britei Jessie Knight. Paskutinį bilietą, suteikusį teisę pratęsti kovą dėl medalių, pačiupo olandė Lieke Klaver, distanciją įveikusi per 51,81 sek.

„Puikiai pažinojau visas varžoves, jų visų taktikas, kurioje distancijos dalyje jos stipriausios. Pirmieji 200 metrų nėra mano stiprioji pusė, todėl nebuvo dėl ko lįsti į pirmąjį trejetuką nuo pradžių. Mano tikslas pirmame rate buvo užsiimti ketvirtą poziciją – tą ir padariau. Priešpaskutinėje tiesiojoje „atsidariau“ į antrą takelį, galbūt to nereikėjo daryti, bet lenkė buvo per arti ir tektų stabdytis. Taktinės klaidos lėmė, jog nebuvau pakankamai stipri prasiveržti į pasaulio čempionato finalą“, – bėgimą apibūdino M. Morauskaitė.

Mažą stebuklą lietuvė sukūrė atrankos etape. Ketvirtame bėgime startavusi lengvaatletė dėl patekimo į pusfinalį varžėsi su trimis Tokijo olimpinių žaidynių finalininkėmis – čempione Shaunae Miller-Uibo iš Bahamų, ketvirtą vietą užėmusia jamaikiete Stephenie Ann McPherson bei aštunta finale likusia kubiete Roxana Gomez. Pastarąja mūsiškė pranoko, finišavo trečia bei išplėšė bilietą į pusfinalį. Tarp 28 pajėgiausių planetos bėgikių mūsiškė užfiksavo šeštą atrankos etapo rezultatą – 52,11 sek.

„Išvydus varžoves atrankoje reakcija buvo, kad ir vėl „pasisekė“ kaip pernai Torunėje (Europos čempionate – aut. past) – vėl patekau į stipriausią bėgimą. Šiuo metu to bėgimo favoritės man per stiprios, tad žinojau, kad turiu minimum būti trečia, jog patekčiau į pusfinalį. Jaučiau, kad mano atrankos bėgimas bus greičiausias ir ta nuojauta pasitvirtino“, – sakė M. Morauskaitė.

Šis sezonas Ispanijoje gyvenančiai lietuvei labai sėkmingas: Rafaelio Blanquero Alcantudo auklėtinė dukart pagerino Lietuvos rekordą, iškovojo teisę dalyvauti pirmame karjeroje pasaulio uždarų patalpų čempionate bei įvykdė vasarą vyksiančio Europos čempionato normatyvą.

„Šį sezoną viršijau absoliučiai visus lūkesčius. Sau įrodžiau, kad esu ten, kur turiu būti – mano vieta yra tarp stipriausių 400 metrų bėgikių“, – šyptelėjo M. Morauskaitė.

Pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovauja du sportininkai. Šeštadienį 1500 m atrankos bėgime varžysis šalies rekordininkas Simas Bertašius.

Autorius – Robertas Trakys
Modesta Morauskaitė | Darius Kibirkštis / www.Fotodarius.lt nuotr.
Parengta pagal www.lengvoji.lt

Apie autorių /

Portalas „Miesto Naujienos“ tai sistema, suteikianti Lietuvos Respublikos gyventojams daugiau galimybių būti informuotiems, koncentruojant skirtingų valstybinių ir privačių įstaigų bei įmonių informaciją vienoje vietoje, leidžianti susipažinti su reikiamų technologijų bei ryšių tarnybų galimybėmis, didinančiomis Lietuvos Respublikos gyventojų dalyvavimą parengiant ir skleidžiant suprantamą, objektyvią, tikslinę informaciją.

Palikti atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas skelbiamas nebus.

Start typing and press Enter to search