Atgiję seni krepšinio lankai švies ateičiai

LRT | Raudondvario dvare – neįprasta paroda, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui: 100 šviestuvų iš krepšinio lankų

Vokietijoje jau 20 metų gyvenančios dizainerės aistra – senus daiktus pritaikyta naujai paskirčiai ir taip prailginti jų gyvenimą. Šį kartą I. Schommer-Zubaitė nusprendė paversti šviestuvais 100 senų krepšinio lankų, kuriuos surinko iš gyventojų Vokietijoje ir Lietuvoje. Padedant rėmėjams, dalį lankų pavyko papuošti gintarais ir Swarovskio kristalais.

Dizainerė šviestuvus ketina parduoti, o dalį surinktų lėšų skirti Ukrainos vaikų reabilitacijos stovyklai, kurią Kauno rajono savivaldybė organizuoja kartu su savo ilgamečiais partneriais Užkarpatės apskritimi.

„Tikiu, kad krepšinį dievinantiems lietuviams tokie šviestuvai patiks. Jie gali papuošti namų terasą, balkoną ar svetainę. O svarbiausia – turi galios įžiebti viltį, kad kartu galime nugalėti blogį“, – kalbėjo menininkė, prisipažinusi, kad jos visa šeima taip pat serga krepšiniu.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas irgi tvirtino, kad ši paramos akcija gali prisidėti plėtojant Ukrainos kariškių vaikų reabilitacijos stovyklą.

„Šiandien šilumos ir palaikymo ypač reikia mūsų broliams ukrainiečiams ir jų vaikams. Šimtai jų žuvo nuo bombų ir raketų, tūkstančiai patyrė psichologines traumas. Turime pasistengti, kad į reabilitacijos stovyklas jų atvyktų daugiau“, – kalbėjo meras.

Į parodos atidarymą atvyko visas būrys krepšinio veteranų: Virginijus Jankauskas, Anatolijus Čupkovas, Mindaugas Arlauskas, Arvydas Venslovas, Ramūnas Butautas, Jonas Mačiulis ir kiti.

Renginio vedėjas Egidijus Stancikas netrukus iš jų suformavo komandą, kurios kapitonas Mindaugas Arlauskas įmetė simbolinį metimą į kristalais nusagstytą krepšį.

Tarp pirmųjų, panorusių įsigyti šviestuvus ir prisidėti prie paramos Ukrainos vaikams, buvo verslininkas Vytas Čičelis ir aktorius Egidijus Stancikas, kuris pasirinko tradiciniais sodais papuoštą krepšinio lanką.

„Padovanosiu jį savo gimtajai Tauragės mokyklai, tegul jis ten skleidžia šviesą ir žadina gerus jausmus“,– kalbėjo aktorius.

Parodos sumanytoją Ingą Schommer-Zubaitę sveikino Lietuvos krepšinio federacijos atstovas Edas Nickus, Lietuvos sporto universiteto prorektorė Jūratė Požėrienė, dizainerės draugės.

Raudondvario menų inkubatoriaus ekrane sukosi nuotraukų kaleidoskopas apie Lietuvos krepšinį, o visą renginį legendinei laidai „Krepšinio pasaulyje“ filmavo nepailstantis žurnalistas Vidas Mačiulis.

*** Su projekto sumanytoja I. Schommer-Zubaite galima susisiekti • El paštu: zubaite@web.de • Telefonu: +491738214835, +370 678 50 949 • Facebook: Inga Schommer-Zubaite Projektui įgyvendinti skirtas lėšas galima pervesti į Swedbank sąskaitą: LT837300010130536603 Gavėjas: INGA SCHOMMER-ZUBAITĖ, mokėjimo paskirtis: parama.

Apie autorių /

Portalas „Miesto Naujienos“ tai sistema, suteikianti Lietuvos Respublikos gyventojams daugiau galimybių būti informuotiems, koncentruojant skirtingų valstybinių ir privačių įstaigų bei įmonių informaciją vienoje vietoje, leidžianti susipažinti su reikiamų technologijų bei ryšių tarnybų galimybėmis, didinančiomis Lietuvos Respublikos gyventojų dalyvavimą parengiant ir skleidžiant suprantamą, objektyvią, tikslinę informaciją.

Palikti atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas skelbiamas nebus.

Start typing and press Enter to search